تیم منتخب فصل چمپیونزلیگ

آرایش: 4-3-3


دروازه بان: مانوئل نویر (شالکه)


تعداد بازی: 12

تعداد بازی های بدون گل خورده: 3

چندان تعجب برانگیز نیست که او این چنین پیشرفت کرده است. او که حالا یکی از بهترین های دنیاست، نقش مهمی در رسیدن شالکه به نیمه نهایی داشت و در دیدار رفت مقابل منچستریونایتد با واکنش های دیدنی اش بارها مانع بسته نگه داشتن دروازه تیمش شد. این یکی از دلایل اصلی انتخاب او به عنوان دروازه بان تیم منتخب فصل جلوتر از فن در سار و ژولیو سزار بود.دفاع راست: دنی آلوس ( بارسا)

تعداد بازی: 12

گل/ پاس گل: 2/3

او شاید یک مدافع باشد اما با حرکت های نفوذی اش، به توان هجومی بارسا افزوده است. حضور او در حملات به برتری عددی آبی و اناری ها کمک کرده و مدافعان حریف را به دردسر می اندازد. علاوه بر این او در کارهای دفاع نیز حضور موثری دارد و یکی از عوامل بسته نگه داشتن دروازه بارسا در پنج دیدار این فصل لیگ قهرمانان است.

دفاع میانی: نمانیا ویدیچ (منچستریونایتد)

تعداد بازی: 9

گل/ پاس گل: 0/0

یونایتدها به لطف خط دفاعی مستحکم شان توانستند بار دیگر حضور در فینال را تجربه کنند. آنها تا پیش از رسیدن به فینال تنها چهار بار دروازه شان را باز شده دیدند و یکی از دلایل اصلی این مسئله بازی های درخشان این مدافع صربستانی است. نمایش های او در دو دیدار رفت و برگشت مقابل چلسی را می توان در بین بهترین بازی های تاریخ لیگ قهرمانان قرار داد.

 

مدافع میانی: ریکاردو کاروالیو( رئال مادرید)

تعداد بازی: 9

گل/ پاس گل: 0

این مدافع سابق چلسی که بار دیگر به مورینیو ملحق شد (بعد از کار با این مربی در پورتو و چلسی) تجربه ای که خط دفاعی رئال به آن نیاز داشت را به آن اضافه کرد و کمک کرد تا رئال در شش دیدار این فصل لیگ قهرمانان دروازه اش را بسته نگه دارد. او به دلیل محرومیت، دیدار رفت مرحله نیمه نهایی مقابل بارسا که با شکست 2-0 رئال به پایان رسید را از دست داد.

مدافع چپ: مارسلو (رئال مادرید)

تعداد بازی: 12

گل/ پاس گل: 2/2

او که در ابتدای فصل یکی از نقاط ضعف رئال محسوب می شد، در طول فصل رشد چشمگیری داشت و نمایش های او در چمپیونزلیگ یکی از دلایل اثبات این ادعاست. او با دو گلی که در دیدار مقابل لیون و بارسا به ثمر رساند، خود را به عنوان یکی از سریع ترین و تهاجمی ترین مدافعان اروپا مطرح کرد.

هافبک راست: آندرس اینیستا (بارسلونا)

تعداد بازی: 10

گل/ پاس گل: 1/7

یکی از مهره های ثابت و ارکان اصلی تیم پپ گواردیولا. او را حتی می توان بهترین هافبک دنیا دانست. توانایی او برای تطبیق شدن با بازیکنان کناری اش، پاس های سریعی و توانایی ایجاد حملات سریع او را به مهره حیاتی بارسا تبدیل کرده است. او این توانایی را در دیدارهای بزرگ نیز نشان داده و به ندرت دچار اشتباه شده است.

هافبک میانی: ژاوی (بارسلونا)

تعداد بازی: 12

گل/ پاس گل: 2/3

اگر بارسا را به یک بدن تشبیه کنیم، ژاوی قلب آن است. به نظر می رسد همه توپ ها در بازی بارسا به او ختم می شود. منچستری ها در فینال بازیکنی برای مهار او نداشتند. او نه تنها یک پاس گل داد، بلکه ضرباهنگ بازی را نیز کاملا در دست داشت. او حتی در راه رسیدن تیمش به یک قهرمانی دیگر در چمپیونزلیگ دو بار گلزنی نیز کرد.

هافبک چپ: رایان گیگز (منچستریونایتد)

تعداد بازی: 8

گل/ پاس گل: 1/5

 

این ستاره 37 ساله شاید دیگر مانند سابق نتواند برای تیمش گلزنی کند، اما با تجربه بالایش، قابلیت های دیگری به اسلحه هجومی منچستریونایتد اضافه کرده و یکی از چهره های شاخص شیاطین سرخ در این فصل بوده است. او به ویژه در دو دیدار مقابل چلسی فوق العاده کار کرد و و پایه گذار هر سه گل تیمش در این دو دیدار بود.

مهاجم راست: لیونل مسی (بارسلونا)

تعداد بازی: 13

گل/ پاس گل: 12/4

مرد سال فوتبال جهان در سال گذشته در تمام طول فصل تلاش کرد تا نشان دهد بی دلیل این عنوان را به دست نیاورده است. او با بازی های درخشانش با رکورد 12 گل زده فن نیستلروی در رقابت های فصل 03-2002 برابری کرد. او یک سابقه جدید به کارنامه پربارش اضافه کرد تا بار دیگر نشان دهد بی دلیل او را بهترین بازیکن جهان نمی دانند.

 

مهاجم میانی: رائول (شالکه)

تعداد بازی: 12

گل/ پاس گل: 5/2و که به دلیل سن بالا دیگر جایی در ترکیب رئال نداشت، نشان داد که هنوز می تواند در بالاترین سطح فوتبال اروپا گلزنی کند. گل های او مقابل اینتر، والنسیا و هاپوئل ثابت کرد که پسرک طلایی اسپانیایی هنوز راه دروازه حریفان را به خوبی بلد است.

مهاجم چپ: اتوئو (اینتر)

تعداد بازی: 10

گل/ پاس گل: 8/5

این مهاجم کامرونی با گل هایش به تنهایی اینتر را تا مرحله یک چهارم نهایی بالا کشید. او ستاره اینتر در یکی از بهترین بازی های این فصل لیگ قهرمانان بود. او با زدن یک گل و ارسال دو پاس گل کمک کرد تا اینتری ها بازی باخته در آلیانس آره نا را با پیروزی پشت سر بگذارند و از مرحله یک هشتم نهایی عبورکنند.

 

/ 0 نظر / 39 بازدید