قلعه‌نویی: باخت در ضربات پنالتی شکست نیست

سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: در قوانین فیفا باخت در ضربات پنالتی شکست محسوب نمی‌شود.


 امیر قلعه نویی پس از شکست 4 بر 2 برابر پرسپولیس در ضربات پنالتی در نشست خبری اظهار داشت: ابتدا باید درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران را تسیلت بگویم و همچنین از مسئولان برگزاری مسابقه تشکر کنم. امروز، روز قشنگی برای پرسپولیس و سپاهان بود و یک روز به یاد ماندنی در فوتبال ما. از هواداران سپاهان تشکر می‌کنم که 120 دقیقه ما را تشویق کردند.

وی ادامه داد: تا دقیقه 105 حاکم توپ و میدان بودیم و می‌توانستیم در همان 90 دقیقه کار را تمام کنیم اما از دقیقه 105 به بعد بازیکنان ما تخلیه شدند که دلیلش بازی برابر بنیاد کار ازبکستان بود. این پیروزی را به طرفداران پرسپولیس، علی دایی و حبیب کاشانی تبریک می‌گویم.

قلعه نویی افزود: من در ضربات پنالتی شانس ندارم و وقتی نوبت این ضربات می‌رسد غزل خود را می‌خوانم. این از ضربه هادی عقیلی که امشب زده شد و آن هم از ضربه مهدی مهدوی کیا که در دیدار با کره جنوبی زد و به بیرون رفت.

سرمربی سپاهان در مورد اینکه پرسپولیس شانس قهرمانی دارد یا نه گفت: با توجه به اینکه 4 تیم شانس قهرمانی دارند اجازه بدهید در این مورد حرفی نزنم اما پرسپولیس 120 دقیقه سخت را در اهواز برابر فولاد در پیش خواهد داشت.

قلعه نویی در مورد اعتراض‌اش به داور مسابقه گفت: با برخی از کارشناسان تلفنی تماس گرفتیم و آنها گفتند یکی از ضربات پنالتی پرسپولیس باید تکرار می‌شد. اجازه بدهید نام این کارشناسان را نگویم.

وی اظهار داشت: فصل سختی را پشت سر گذاشتیم. در برخی روزها فقط با 12 بازیکن تمرین می‌کردیم. از بازی با استقلال تا شروع لیگ قهرمانان آسیا 25 بازی برگزار کردیم که 11 مسابقه بیرون از خانه بود. 20 پرواز سخت داشتیم. خیلی سخت بود. بی برنامگی هم در مسابقات داشتیم. البته باید از عزیز محمدی تشکر کنم زیرا زمانی که من در کمیته فنی حضور داشتم ایشان از برنامه باشگاه‌ها حمایت می‌کردند.

وی افزود: خدا را شکر می‌کنم که سپاهان در این فصل به 2 هدف از 3 هدفش رسید. ما چند روز تمرینات را تعطیل می‌کنیم. در اوایل فصل بازیکنان ملی پوش ما پس از بازی در تیم ملی از نظر فیزیکی و روحی تخلیه شده به تمرینات سپاهان برمی‌گشتند. خوشبختانه کی‌روش مربی حرفه‌ای است و وضعیت بازیکنان را بررسی می‌کند. با این حال ما برای ملی پوشان برنامه داریم. اگر با سپاهان توافق کنم که کار می‌کنیم در غیر این صورت به خانه می‌رویم اما نباید فشار زیادی روی بازیکن ملی پوش باشد.

قلعه نویی در مورد اینکه پیش از این گفته بود پس از دیدار با پرسپولیس در مورد ماندن یا نماندش در سپاهان اظهار نظر خواهد کرد تاکید کرد: من 3 جلسه با ساکت و یک جلسه با هیات مدیره‌‌ باشگاه داشتم. توافقات انجام شده فقط امضای نهایی مانده است. باید از کارخانه فولاد تشکر کنم. سمیعی نژاد و گروهش به ما خیلی کمک کردند.

قلعه نویی در مورد اظهارات رئیس هیات مدیره باشگاه سپاهان مبنی بر عدم رعایت سقف قرارداد گفت: من نمی‌توانم در حوزه مدیریت اظهار نظر کنم. بهتر است این سؤال را از خودشان بپرسید.

سرمربی سپاهان در مورد اینکه تعویض جان‌واریو اشتباه بود یا نه و بهتر نبود یک هافبک به جای جان‌واریو به میدان فرستاده می‌شد گفت: ما در ضربات پنالتی شکست خوردیم ضمن اینکه من با این تیم زندگی می‌کنم و فکرم این بود که در طول 90 دقیقه پیروز شویم. بازی را با 3 مهاجم شروع کردم. در نیمه دوم نیز همه چیز در اختیار ما بود اما حقیقی یک روز خوب را پشت سر گذاشت. نمی‌دانم ضربه احسان حاج صفی را چگونه مهار کرد. به هر حال وضعیت بازیکنان را بهتر از شما می‌دانم. تعویض یک هافبک با یک هافبک برابر 80 هزار تماشاگر کار مهمی نبود. هر چه به وقت‌های اضافی نزدیک می‌شدیم بازیکنان ما تخلیه می‌شدند.

وی در مورد اینکه طلسم شکست ناپذیری او برابر پرسپولیس شکسته شد گفت: در قوانین فیفا باخت در ضربات پنالتی شکست محسوب نمی‌شود. ما 300 دقیقه برابر پرسپولیس و در حضور 150 هزار تماشاگر بازی کرده‌ایم و فقط یک گل از این تیم خورده‌ایم. 2 بازی از این 3 مسابقه نیز در تهران برگزار شده است. در ضربات پنالتی بدشانس هستم. این از ضربه عقیلی و آن هم از ضربه مهدوی‌کیا. باز هم به علی دایی و کاشانی تبریک می‌گویم. دایی سرمایه ورزش ما است و امیدوارم دایی و کاشانی موفق شوند.

سرمربی اسبق استقلال در مورد احتمال بازگشتش به این تیم گفت: شخصا علاقه دارم یک سال دیگر در سپاهان بمانم. من پیشنهادی از استقلال نداشتم و 2 یا 3 ماه است که با فتح الله‌زاده حرف نزدم تا اینکه به خاطر فوت مادرش به او تسلیت گفتم. این تیم کادر فنی مدیریتی و بازیکنان خوبی دارد.

/ 0 نظر / 10 بازدید