مس سرچشمه امکان حضور در لیگ برتر فوتبال را ندارد

تیم فوتبال مس سرچشمه که به تازگی به لیگ برتر صعود کرده نمی‌تواند در این مسابقات حضور داشته باشد.


 با تاکید نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون فوتبال ایران، باشگاه های حاضر در لیگ برتر نمی توانند به طور همزمان از یک شرکت یا ارگان فعالیت داشته باشند و باید تا قبل از 11 شهریور تکلیف چنین تیم هایی مشخص و هر یک به طور مجزا دارای هیات مدیره و اسپانسرهای جدا شوند.

در لیگ برتر ایران تیم های پرسپولیس و استقلال با این مشکل روبه‌رو هستند و AFC به سازمان لیگ برتر اعلام کرده باید تکلیف مدیریت این دو باشگاه تا زمان تعیین شده مشخص شود.

تیم مس سرچشمه کرمان نیز که زیر نظر شرکت صنعت مس کرمان اداره می شود به دلیل حضور تیم مس کرمان در لیگ برتر نمی تواند در این رقابت ها حضور داشته باشد و به طور حتم باید امتیاز این تیم واگذار شود.

عزیز محمدی رئیس سازمان لیگ برتر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس با اعلام این خبر اظهار داشت: من با انتقال تیم ها موافق نیستم اما وقتی موضوعی مثل مس سرچشمه و مس کرمان که زیر نظر یک شرکت اداره می‌شوند، پیش می آید باید انتقال امتیاز صورت گیرد. مسئولان تیم مس سرچشمه می توانند امتیاز تیم خود را به یک تیم هم استانی خود مثلا به تیم گل گهر سیرجان واگذار کنند. سازمان لیگ درباره انتقال امتیاز این تیم هیچ توصیه ای به این باشگاه نمی کند و آنها خودشان باید تصمیم بگیرند. در خصوص این انتقال منع قانونی وجود ندارد و سه سال پیش به هیات های فوتبال ابلاغ شده که تحت چه شرایطی انتقال امتیاز صورت گیرد.

/ 0 نظر / 31 بازدید