حذف تیم‌ها از لیگ برتر فوتبال در صورت استاندارد نشدن ورزشگاه‌ها

رئیس سازمان لیگ برتر فوتبال از کنار گذاشته شدن تیم‌ها در صورت استاندارد نشدن ورزشگاه‌ها خبر داد.


عزیز محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درباره وضعیت ورزشگاه های ایران از نظر مسئولان AFC اظهار داشت: نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا به سه ورزشگاه آزادی، باهنر کرمان و فولاد شهر اصفهان که 5 تیم لیگ برتری از این ورزشگاه ها استفاده می کنند، نمره A دادند.

رئیس سازمان لیگ خاطرنشان کرد: 6 ورزشگاه یادگار امام تبریز، یادگار امام قم، انقلاب کرج، اکباتان راه‌آهن، قدس همدان و سردار جنگل رشت نیز با رفع معایب کوچکی که دارند می توانند نمره A را بگیرند اما ورزشگاه های حافظیه شیراز، تختی اهواز، تختی آبادان، شاهین بوشهر و دستگردی تهران به لحاظ امکانات از ایده ‌آل های AFC فاصله زیادی دارند و تا قبل از شروع فصل جدید فرصت دارند خود را به استانداردهای آسیا برسانند.

محمدی در پاسخ به این سوال که اگر تا زمان شروع فصل این ورزشگاه ها نتوانند به شرایط مناسب برسند، چه اتفاقی رخ می دهد، گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا این اجازه را به سازمان لیگ داده تا اگر هر یک از این ورزشگاه ها در زمان تعیین شده به شرایط ایده‌آل نرسیدند برای اینکه ایران در جمع بندی امتیازها نمره منفی نگیرد تیم هایشان را از لیگ برتر حذف کنیم.

رئیس سازمان لیگ تاکید کرد: تا قبل از 11 شهریور باید مدارک و مستندات مالی تمامی باشگاه ها و دستور جلسات هیات مدیران باشگاه ها را برای AFC ارسال کنیم.

محمدی در پاسخ به این سوال که چقدر احتمال کاهش سهمیه ایران وجود دارد گفت: تمام تلاشمان حفظ چهار سهمیه است البته در صورتی که همه شرایط مهیا شود و ورزشگاه ها ایرادها را برطرف کنند. چون این تاییدیه برای 3 سال آینده است AFC در بازدیدهایش خیلی دقت دارد.

وی در ادامه گفت و گو با خبرنگار فارس درباره انتقادهای وارد شده به سقف قرارداد 350 میلیون تومانی تصریح کرد: در مورد سقف قراردادها سازمان لیگ به همان حرف های گذشته خود تاکید دارد. مدیرعامل و مربیان تیم ها خودشان باید حواسشان را جمع کنند تا به بازیکنی که در حد 50 میلیون تومان است پول بیشتری ندهند. اگر همه باشگاه ها با هم متحد شوند و سراغ بازیکنانی که بیش از کیفیت خود پول طلب می کنند نروند همین بازیکنان حاضر می شوند با مبلغی که حقشان است قرارداد امضا کنند.

محمدی یادآور شد: باشگاه هایی که به سقف قرارداد ایراد می گیرند و می گویند خودمان تشخیص می دهیم که به بازیکنان چقدر پول بدهیم اول بیایند بدهی های خود به تمامی بازیکنان و مربیان گذشته را به طور کامل تسویه کنند و سپس هر چقدر که می خواهند به بازیکنان جدید پول دهند.

رئیس سازمان لیگ با بیان اینکه نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکید کردند که مبلغ قیمت ها در فوتبال ایران باید کاهش پیدا کند، ادامه داد: به گفته نمایندگان AFC هزینه اکثر باشگاه های ایرانی بیشتر از درآمد است و اگر این روند ادامه داشته باشد، دچار ورشکستی می شوند. آنها می گویند با این شرایط در سال 2013 که باید برای باشگاه ها پروانه حرفه ای صادر کنیم نمی توانیم برای چنین باشگاه هایی این کار را انجام دهیم. سازمان لیگ موظف است به مسائل مالی باشگاه ها دقت نظر داشته باشد و قیمت ها را کنترل کند. آنها تاکید دارند که مبلغ قراردادها در فوتبال ایران باید کاهش پیدا کند.

محمدی در پایان گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه دو تیمی که زیر نظر یک شرکت هستند نمی توانند در لیگ برتر حضور داشته باشند، در پاسخ به این سؤال با فروش امتیاز تیم مس سرچشمه به تیم دیگری بحث رقابت در لیگ برتر معنا پیدا می کند یا خیر گفت: من هم می گویم رقابت از بین می رود اما وقتی دو تیم از یک شرکت هستند طبق قانون نمی توانند در لیگ برتر به طور همزمان حضور داشته باشند. البته باید قانونی برای لیگ دسته اول هم در نظر بگیریم. شرکت هایی که در لیگ برتر تیم دارند، نباید در لیگ یک هم تیم داشته باشند. به هر حال ما نگفتیم که مثلا امتیاز تیم مس به پاس فروخته شود. آنها می توانند این امتیاز را در استان خود حفظ کنند. این بستگی به نظر مسئولان این تیم دارد. فقط به هر جایی امتیاز این تیم انتقال پیدا می کند باید ورزشگاه آن با استانداردهای AFC مطابقت داشته باشد.

/ 0 نظر / 9 بازدید